avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie CCC pentru gemeni, mama studenta
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie CCC pentru gemeni, mama studenta

Sotia mea este studenta si la finalul anului 1 de master a nascut gemeni, am inteles ca pentru primul copil se acorda 600 de lei.
Ma intereseaza cat se acorda pentru al-doilea?
Cel mai recent răspuns: mihaicorneliuviorel , utilizator 20:46, 1 Octombrie 2013
sa inteleg ca cate 600 de lei pentru fiecare copil?
1. Indemnizatia pentru concediu crestere copil (CCC) va fi de 600 lei pentru fiecare copil.

2. Va mai primi si alocatia de stat pentru copii de 200 lei lunar (pentru fiecare copil) pana la varsta de 2 ani si apoi cate 42 lei lunar pana la 18 ani.
multumesc frumos pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copii adaaida adaaida Am sarcina gemelara si as dori sa imi spuneti ce drepturi banesti am dupa nastere daca raman cu copii 1 an acasa sau daca raman 2 ani. Am inteles ca sunt ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal mamici masterande eualexandra eualexandra Buna ziua! As avea si eu niste nelamuriri. Eu sunt o viitoare mamica (sunt in luna a 6-a de sarcina) si sunt si masteranda la o facultate de stat, in anul I. ... (vezi toată discuția)
Studenta - somaj - indemnizatie de crestere a copilului? Sorinuca Sorinuca Buna ziua, Situatia mea suna cam asa.. la sfarsitul lunii iunie anul acesta voi absolvi programul de master la zi la care am fost inscrisa timp de doi ani. ... (vezi toată discuția)