Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

In mai 2013 a fost schimbata parola Revisal, operate niste demisii, dar un contract a fost omis la reintroducere, drept urmare nici declaratiile nu au fost operate cum trebuie. Va rog sa ma sfatuiti cum pot solutiona aceasta greseala.
Multumesc.
Se introduce acel contract si apoi se fac rectificarile la declaratii.
Aceasta intrerupere la inregistrarea contractului va afecta vechimea salariatului?
Inregistrarea c.i.m. in REVISAL nu are nicio legatura cu vechimea in munca.

Art.16 alin.4 C.mun. prevede ca, munca desfasurata in baza unui c.i.m. constituie vechime in munca fara a se face refinta la inregistrarea lui in REVISAL.
Multumesc.