Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Marturii mincinoase in fata instantei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Marturii mincinoase in fata instantei

in procesul de partaj, piritul in persoana unui dintre cei doi soti, neaga cu vehementa ca in perioda cit au fost casatoriti , nu are cunostiinta ca celalalt a contactat un credit , de care s-au folosit amindoi , prin administrare cu buna stiinta a acestora. Intimplarea face ca sa existe dovezi despre acest credit contestat, prin consemnarea sa.Doresc sa stiu daca pot fi prezentate in instanta asttel de dovezi , pentru simplu motiv ca cele afirmate sint depuse sub juramint. Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Puteti face dovada cu mijloacele de proba admise de lege in legatura cu faptul ca sotul avea cunostinta despre acel credit si de faptul ca acei bani au avut o destinatie comuna.
~ Conținut șters la cerere ~