avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 470 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Asistent medical - persoana fizica autorizata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Asistent medical - persoana fizica autorizata

Am nevoie de ajutorul dumneavoastra .Sunt asistent medical si ma intreseaza cum pot sa-mi fac persoana fizica autorizata pe meseria mea , ce acte am nevoie , ce taxe si impozite implica acest lucru si mai ales ma intereseaza daca stie cineva ce cod CAEN are asistentul medical - persoana fizica autorizata ?
va multumesc.
Cel mai recent răspuns: PFA SANDU ADRIANA , Consultant managementul calitatii 07:32, 5 Octombrie 2013
Pentru a va autoriza ca PFA trebuie sa studitati dvs. nomeclatorul cu coduri CAEN si sa vedeti pe ce cod CAEN aveti competenta (adica, trebuie sa dovediti cu diplome, copie dupa cartea de munca - cel putin 3 ani lucrati in domeniul in care doriti sa va autorizati).
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Octombrie 2013
PFA SANDU ADRIANA, Consultant managementul calitatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E nevoie de atestarea unei specializari pt a infiinta un pfa ? DeeaWL DeeaWL Buna seara, as dori putin ajutor din partea dumneavoastra. La sfarsitul acestei luni ar trebui sa imi infiintez un PFA pentru a lucra in colaborare un alt ... (vezi toată discuția)
Activitati - persoana fizica autorizata mihpred mihpred aici am aflat mai multe detalii despre statutul de persoana autorizata, insa ma intereseaza si activitatile pe care le pot autoriza ... spre exemplu: it, ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen imi corespunde? mircea.visu mircea.visu Vreau sa-mi deschid o [b]societate comerciala[/b] (probabil PFA) prin intermediul careia sa desfasor [b]urmatoarele activitati[/b]: 1. productie si ... (vezi toată discuția)