Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Asistent medical - persoana fizica autorizata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Asistent medical - persoana fizica autorizata

Am nevoie de ajutorul dumneavoastra .Sunt asistent medical si ma intreseaza cum pot sa-mi fac persoana fizica autorizata pe meseria mea , ce acte am nevoie , ce taxe si impozite implica acest lucru si mai ales ma intereseaza daca stie cineva ce cod CAEN are asistentul medical - persoana fizica autorizata ?
va multumesc.
Pentru a va autoriza ca PFA trebuie sa studitati dvs. nomeclatorul cu coduri CAEN si sa vedeti pe ce cod CAEN aveti competenta (adica, trebuie sa dovediti cu diplome, copie dupa cartea de munca - cel putin 3 ani lucrati in domeniul in care doriti sa va autorizati).
PFA SANDU ADRIANA, Consultant managementul calitatii