Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie, decizie contestata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie, decizie contestata

Martie 2014 este data de iesire la pensie pentru limita de varsta, decizie data de casa de pensii.
Decizia a fost contestata iar hotararea casei nationale de pensii fiind nefavorabila, a fost atacata in instanta, actiunea avand ca prim termen octombrie 2014.
Intrebarea este daca mai pot iesi la pensie in martie 2014, si daca nu ce se poate face in acest sens? ce drepturi as avea daca hotararea judecatoreasca va fi favorabila ?
Buna ziua,
Formulati o cerere de preschimbare de termen aratand cele spuse pe acest forum si solicitand celeritate in judecare.
Multa bafta.
Gabriel Klein Kiritescu