Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi salariale neacordate de catre angajator vs. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi salariale neacordate de catre angajator vs. drepturi salariale neacordate de catre guvern

Buna ziua.
Am castigat in instanta reintegrarea si drepturile salariale in urma unei concedieri ilegale.
Am pornit executarea silita si instanta a dmis in parte cererea de executare in sensul ca am dreptul doar la 5% din suma totala a drepturilor salariale pe anul 2012, urmand ca 100% din suma sa mi-o primesc pana in 2016.
Totul in temeiul OUG 71/2009.
Este legala pronuntarea instantei? Ce ar trebui sa fac?
codulmuncii, utilizator
Am sunat la administratia unitatii unde lucrez si am intrebat daca noi salariatii avem dreptul la un spor de 50% de suprasolicitare neuropsihica si 15% spor de confidentialitate din salariu brut. Nu au stiut ce sa-mi spuna. Probabil ca aveam dreptul la aceste sporuri si eu n-am stiut pana astazi.
codulmuncii, utilizator