Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Renuntarea la domiciliul ales
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Renuntarea la domiciliul ales

Sunt parte intr-un proces in faza de recurs si doresc sa renunt la domiciliul ales la avocat si sa primesc comunicarile instantei la domiciliul meu. Cum trebuie sa procedez, practic? Multumesc.
Faceti o cerere in care aratati ca subsemnatul, in calitate de... in dosarul... instiintati instanta de schimbarea adresei de comunicare.
Pentru ca rar se iau la bani marunti dosarele, trebuie sa il urmariti pe mai departe sau sa discutati cu avocatul sa va instiintele de actele primite la cabinetul sau.