Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca inexistent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca inexistent

Buna ziua.Am nevoie de un sfat.Am lucrat ani de zile la o firma, recent am aflat ca de fapt lucram pe negru .Peste tot figurez ca nesalariata .Ce pot sa fac sa recuperez ani? Va multumesc.
In primul rand, sesizati ITM-ul care in urma controlului efrectuat va dispune incheierea si inregistrarea c.i.m.

In al doilea rand, va trebui sa promovati o actiune in instanta la care sa atasati si raspunsul ITM-ului. Actiunea se va depune la Tribunalul in raza caruia aveti domiciliul sau locul de munca si este scutita de plata taxelor judiciare.
Multumesc mult