avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort

stie cineva dupa depunerea actelor si a dosarului de divort cat timp trebuie asteptat sa vina actul la cealalta parte ca este in divort?
Cel mai recent răspuns: belecacornel , utilizator 12:40, 12 Octombrie 2013
Buna ziua,
De la o luna la mai multe, functie de judecatorie.
Gabriel Klein Kiritescu
depinde foarte mult de judecatorie. eu stiu orase mici unde in doua trei saptamani ai si termen. in orase mari dureaza 5-6 luni.
pai daca persoana vrea sa nu astepte as nu depinde de ea ci doar de cat de repede se misca avocatul sau judecatoria?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

3 dosare penale - consecinte, plangere retrasa la un dosar razvan94 razvan94 Buna ziua ce se intampla daca am 3 dosare penale si cu un dosar si-a retras plangerea de furt ??????? (vezi toată discuția)
Finalizare divort Marku Florin Marku Florin Buna ziua,as dori sa stiu ce ar mai trebui sa fac pentru a finaliza divortul meu.Mentionez ca am primit sentinta pronuntata in 30.05.2013,mai este drept de ... (vezi toată discuția)
Dosar divort doru anghel doru anghel vreau sa depun dosar pt divort zilele astea si vreau sa stiu daca taxa de timbru este tot 39 lei si timbrul juridic de 0.3 lei (divort simplu, fara partaj, ... (vezi toată discuția)