Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort

stie cineva dupa depunerea actelor si a dosarului de divort cat timp trebuie asteptat sa vina actul la cealalta parte ca este in divort?
Buna ziua,
De la o luna la mai multe, functie de judecatorie.
Gabriel Klein Kiritescu
depinde foarte mult de judecatorie. eu stiu orase mici unde in doua trei saptamani ai si termen. in orase mari dureaza 5-6 luni.
pai daca persoana vrea sa nu astepte as nu depinde de ea ci doar de cat de repede se misca avocatul sau judecatoria?