avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Intimat in Contestatie la executare
Discuție deschisă în Executare silită

Intimat in Contestatie la executare

Buna Ziua,

Sunt adjudecatarul unui imobil care face obiectul unui dosar de contestatie la executare.
astazi am vazut pe site-ul judecatoriei ca sunt intimat in dosarul in care pana acum erau doar creditorul si debitorul.
Imi puteti spune va rog ce inseamna asta ptr mine?
de ce m-a bagat si pe mine in treaba asta, ca eu nu am facut decat sa adjudec un imobil la licitatie publica?
inca nu am primit citatie (nici nu stiu daca trebuie sa primesc) si de aceea nu stiu de ce sunt chemat.
dar ce ar puatea sa ma intrebe instanta, sau care ar putea fi rostu meu acolo?
credeti ca e nevoie sa apelez la un avocat?

Multumesc mult de ajutor.
Cel mai recent răspuns: ContSters42249 , utilizator 12:54, 26 Martie 2009
Ati fost introdus in proces pentru ca hotararea ce se va pronunta sa va fie opozabila. Probabil ca se solicita si desfiintarea actului de adjudecare. Daca aveti sau nu nevoie de avocat, numai dumneavoastra puteti aprecia. Riscati sa pierdeti imobilul, evident ca veti primi inapoi banii platiti cu titlu de pret.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de închiriere sca baloisibaloi sca baloisibaloi Cum interpretați următoarea speță. Contract de închiriere pentru un spațiu, respins de către OCPI la înscrierea în CF art.888 NCC (motivul că nu ... (vezi toată discuția)
Dilema julien_slbz julien_slbz Speta : Se solicita in 2008 constatarea nulitatii absolute a procesului-verbal de adjudecare a unei licitatii organizata de un lichidator in cadrul unui dosar ... (vezi toată discuția)
Adjudecatar intimat Cibo Cibo Bună, sunt adjudecatar al unui imobil, am intabulat (nu sa notat contestația la cartea funciara) sa făcut contestație la procesul verbal de licitaţie, ... (vezi toată discuția)