Forum Discuţii juridice Executare silită Intimat in Contestatie la executare
Discuție deschisă în Executare silită

Intimat in Contestatie la executare

Buna Ziua,

Sunt adjudecatarul unui imobil care face obiectul unui dosar de contestatie la executare.
astazi am vazut pe site-ul judecatoriei ca sunt intimat in dosarul in care pana acum erau doar creditorul si debitorul.
Imi puteti spune va rog ce inseamna asta ptr mine?
de ce m-a bagat si pe mine in treaba asta, ca eu nu am facut decat sa adjudec un imobil la licitatie publica?
inca nu am primit citatie (nici nu stiu daca trebuie sa primesc) si de aceea nu stiu de ce sunt chemat.
dar ce ar puatea sa ma intrebe instanta, sau care ar putea fi rostu meu acolo?
credeti ca e nevoie sa apelez la un avocat?

Multumesc mult de ajutor.
Ati fost introdus in proces pentru ca hotararea ce se va pronunta sa va fie opozabila. Probabil ca se solicita si desfiintarea actului de adjudecare. Daca aveti sau nu nevoie de avocat, numai dumneavoastra puteti aprecia. Riscati sa pierdeti imobilul, evident ca veti primi inapoi banii platiti cu titlu de pret.