Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... SMS - plangere la politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

SMS - plangere la politie

buna ... am patit si eu o faza destul de urata ... am cunoscut o persoana pe internet am vorbit vreo 3 ore la telefon dupa care a doua zi ma ignorat total , dupa aceea mi-a dat un sms in care a zis ca nu vrea sa ii mai trimit mesaje eram derutat nu stiam ce se intampla ... si am incercat sa vorbesc ca sa aflu ce se intampla de are reactia asta... dupa care nu i-am mai scris sms insa o data pe zi sa zic timp de o saptamana am incercat sa intreb ce sa intamplat pe mess pe facebook sau pe whatsapp atata timp cat era online ... insa nu mi-a raspuns

pe urma primesc un raspuns ca mi-a facut o plangere la politie !

precizez ca nu am injurat acea persoana nu am amenitato doar incercam sa o fac sa zica ceva ... mi-am cerut scuze daca o deranjez si chestii dinastea ... in schimb ia nu raspundea

ar fi valida o astfel de sesizare ???
Daca afirmati existenta unei plangeri impotriva dvs,pentru analiza si eventual raspuns ,poate precizati si temeiul in baza caruia este intemeiata plangerea
Daca in sms-uri si alte convorbiri inregistrate nu ati folosit injurii,nu ati amenintat,nu aveti de ce sa va faceti probleme
Dacă mesajele dvs. nu conţin cuvinte ameninţătoare, menite să intimideze, să creeze temere, nu cred că veţi păţi nimic.Până la urmă fata respectivă avea libertatea să vă ignore, să blocheze accesul către contul ei. Ar fi bine să nu o mai sâcâiţi, pentru că este clar că nu doreşte să aibă de-a face cu dvs.