Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cumparare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cumparare casa

as vrea sa cumpar o casa dar proprietarul a dobindit-o prin donatie,se pare ca va fi nevoit sa o doneze la rindul lui,ma intereseaza dacao voi lua prin donatie ulterior poate "sparge" actul de donatie ,el sau mostenitori
multumesc
Nu am inteles de ce nu o puteti cumpara?!?

Daca a dobandit-o prin donatie nu inseamna ca trebuie tot prin donatie sa o instraineze!

... sau imi scapa mie ceva....:-/
multumesc pt raspuns,stiu prea putine concret,nu am vazut inca actele dar esentialul l-am inteles se poate instraina si cu alt fel de acte,vinzare cumparare,etcdupa ce voi vedea actele am sa inteleg mai multe(se poate sa vinda mai mult povesti )multumesc dinou eram putin comfuz
Actul de donatie poate fi atacat de mostenitori.