Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Identitate acte normative
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Identitate acte normative

Buna seara.As dori sa stiu daca 2 contraventii prevazute una de oug 195/2002 si una de hg 1391/2006 este legal sa fie consemnate in cuprinsul aceluias proces verbal. Reprezinta acest aspect o eroare?
Cunosc faptul ca hg 1391 este regulamentul de aplicare pt oug 195,dar sunt totusi 2 acte normative diferite?
Va multumesc. Cu respect.
Da, este corect ca intr-un proces verbal sa apara doua acte normative in baza caruia sa se aplice o anumita sanctiune sau mai multe sanctiuni.