Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare locuinta
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare locuinta

Buna ziua;
Eu stau la curte si am de mai multi ani asigurare facultativa la casa in care sunt incluse si punctele din cea obligatorie, am auzit acum ca pe langa cea facultativa suntem obligati sa o facem si pe cea obligatorie dar asiguratorul meu mi-a spus ca nu sunt obligata sa o fac si pe cea obligatorie pt. ca eu am continuitate. Mi-a spus ca sunt obligati doar cei care incheie asigurarea dupa ce a aparut modificarile la lege. As vrea sa stiu daca este adevarat ca eu nu trebuie sa o mai fac pe cea obligatorie pt ca am continuitate
Cand expira cea facultativa sunteti obligat sa faceti cel putin asigurarea obligatorie.

Succes!