Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Obligatie de intretinere pentru majori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Obligatie de intretinere pentru majori

Am 24 de ani. Am terminat facultatea si masterul iar acum m-am inscris la o scoala postliceala(inscrierea s-a facut pe baza diplomei de bac). Nu am un loc de munca.
Pot beneficia in continuare de pensie de intretinere?
[in Art 499 al3 nu e specificat "invatamant superior", doar studii . .. ..]
Multumesc anticipat!

E dreptul dvs sa beneficiati, puteti cere.
Ce doriti exact sa faceti cu postliceala dupa facultate?
E ciudat. Depinde si de gradul de incarcare a programului dv. scolar.