Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zugraveala executata foarte prost
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zugraveala executata foarte prost

Buna ziua
am si eu o problema cu asociatia de locatari unde lucuiesc - mai exact cu cei care administraza blocul . Povestea suna cam asa : S-au strans semnaturi pt a se executa lucrari de zugraveala a scarilor .Pe tabelul respectiv semnai daca erai de acord sau nu - nu si o suma estimativa a costului - suma era undeva la 180 de aparament ca manopera si materilale cam 1500 de scara . Au adus dupa aceea o ,,echipa de zugravi''( nu cred ca au o diploma in acest domeniu ) - - costurile la materiale s-au dublat - iar pe alocuri zugraveala este jalnica. Am anuntat presedintele blocului sa vina sa se faca reparatie pe unde zugraveala arata ,, jalnic" iar acesta imi spune ca la momentul respectiv nu era lumina pe hol si au facut si baieti cat de bine au putut sa vada - ca daca vreau sa se repare sa mai dau alti bani.. Unde pot reclama conducerea acsociatiei ca nu isi face treaba ?Exsista vreo autoritate care sa controleze aceste lucrari ?
[EDIT] O astfel de lucrare se face numai in baza unui contract cu asociatia de Proprietari. In acel contract se stabilesc exact lucrarile care se vor efectua in casa scarii , cat si suma manoperei dupa caz. Verificati daca s-a emis o factura pentru suma incasata si ce prevede acel contract. O zi Buna,
elga50, moderator