Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

am un apartament pe numele meu si al sotului, obtinut in timpul casniciei. Acum eu am plecat la munca in italia fara consimtamantul sotului iar acesta vrea sa ma dea parasire de domiciliu si sa ma dea afara din casa, Daca ma da parasire de domiciliu eu mai am dreptul la apartament?
Da, nu vă puteți pierde dreptul de proprietate, iar treaba cu părăsirea de domiciliu, nu este decât opțiunea dvs., dacă nu v-ați părăsit copilul , lăsându-l fără cele necesare sau altceva care l-ar fi pus în pericol...în caz că există copii minori.Și nu veți putea fi trasă la răspundere, nimeni nu are dreptul să vă îngrădească libertatea, dreptul de a munci, de a avea un trai decent, etc.