avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... Cont inactiv
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

Cont inactiv

Buna ziua,

Desi pot sa scriu aici mesaj, atunci cand am dorit sa dau un mesaj privat imi aparea mentiunea in partea de sus a ecranului: contul tau este inactiv. Pe e-mail nu am primit niciun mesaj de activare a contului.

Va multumesc,
Raluca
Ultima modificare: Vineri, 18 Octombrie 2013
Raluca ANA, Avocat
Cel mai recent răspuns: Admin , administrator 13:35, 18 Noiembrie 2013
Un cont inactiv este contul a carui adresa de email nu a fost confirmata de proprietarul contului. Confirmarea adrese de email se face printr-un click pe link-ul de activare trimis de Avocatnet.ro catre aceasta casuta de email.

Un cont inactiv nu limiteaza in niciun fel activitatile dumneavoastra in cadrul Avocatnet.ro. Puteti scrie mesaje in forum, puteti comenta articole, puteti raspunde la mesajele din forum, puteti activa ca si consultant sau publica job-uri, etc.

Activarea contului are deocamdata valoare doar in privinta urmatoarelor doua facilitati:
- primirea de newslettere de la Avocatnet.ro
- recomandarea consultantilor inscrisi in Avocatnet.ro

Imediat dupa inregistrare sau imediat dupa ce ati apasat link-ul "contul dvs. este inactiv. click aici", in emailul asociat contului dvs se trimite un email care contine link-ul de activare a contului. Odata ce ati apasat link-ul respectiv, contul este activat.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...

Tocmai va spuneam ca nu am primit pe e-mail niciun mesaj. De asta nu pot sa il activez.

As aprecia daca s'ar remedia aceasta problema.

Va multumesc,

Raluca
avocat1ANA a scris:

Tocmai va spuneam ca nu am primit pe e-mail niciun mesaj. De asta nu pot sa il activez.

As aprecia daca s'ar remedia aceasta problema.

Va multumesc,

Raluca


buna ziua,

eu am aceeasi problema, dar vad ca se ocoleste raspunsul.
as activa contul daca as primi email-ul :bow:, iar daca nu se va trimite cred ca ar fi mai simplu sa se spuna, ca sa nu mai insist.

multumesc
Ati verificat in Spam?
Aceeasi problema ! Mesajul apare in imbox, dar fara linkul de activare.

Alte discuții în legătură

Ce inseamna "cont inactiv"? Alin Popescu Alin Popescu Incepand de ieri, 6 martie 2009, am introdus ideea de activare a contului, pentru a elimina astfel cateva disfunctionalitati pe care le-am observat in ultima ... (vezi toată discuția)
Cont inactiv tzuku51 tzuku51 In partea dreapta-sus scrie pe fond rosu \\"contul tau este inactiv.click aici(iesire cont). De ce este inactiv,ca sunt intrat in forum,am pus intrebari,am ... (vezi toată discuția)
Activare cont. ajutor ContSters305424 ContSters305424 Nu primesc in continutul e-mailului, linkul de activare. Am reluat procedura de retrimitere si activare de nenumarate ori, va rog sa ma ajutati. E-mailul ... (vezi toată discuția)