Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Decizie Presedinte de Asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Decizie Presedinte de Asociatie

Buna seara,
Locuiesc la ultimul etaj al unui bloc, apartamentul fiind pe terasa considerata necirculabila in actele de vanzare cumparare a casei.
As dori sa stiu daca Presedintele de Asociatie imi poate interzice accesul pe terasa pentru curatenie, cel putin din fata geamurilor mele, mentionez ca aceasta curatenie si ingrijire nu o face nimeni. Aceasta decizie este OK?
Toate acestea sunt raspunsurile pe care dlui doreste sa mi le transmita in scris ptr ca am sesizat asociatia ca s-au facut lucrari de izolatie pe terasa de catre vecinul care locuieste la etajul 3, sub aceasta terasa, si care mi-a provicat si pagube prin acoperirea scurgerii de pe acoperisul blocului, deasupra apartamentului meu.
Mentionez ca nu am fost informata de aceste lucrari de izolatie, nici eu si nimeni din scara blocului, nu s-a organizat nici o sedinta cu acest subiect.
Ce pot face in acest caz?
Interventie moderator

Este al 4-lea topic pe care il deschideti cu subiectul "terasa".
Va rog sa continuati si sa puneti orice gen de intrebari la unul din topicurile anterioare deschise de dv. pe aceasta tema.

Va inchid acest subiect, va puteti copia textul si continuati pe topicurile mai vechi. Le gasiti apasand butonul "Urmarite" din prima pagina a forumului.