avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare ca lucrator in comert persoana fara calificare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare ca lucrator in comert persoana fara calificare

Doresc sa angajez o persoana care sa lucreze in cadrul unui magazin mixt. Aceasta nu are calificare in domeniu. O pot angaja ? si ce cod cor ar trebui trecut pe CIM.
Cel mai recent răspuns: olden , utilizator 11:24, 19 Octombrie 2013
puteti dar dupa e recomandabil sa faca un curs, SANATATE!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme la angajare terapeut terapeut Buna ziua, Am absolvit cursul de Tehnician maseur cu durata de 7 luni, 4 module (masaj somatic, masaj reflexogen, drenaj limfatic manual si masaj terapeutic) ... (vezi toată discuția)
Care e diferenta intre pfa si intreprindere individuala daca in ambele cazuri se pot face angajari? csabex csabex Buna, Vreau sa-mi deschid un magazin mixt, si sa angajez o persoana cu CIM, iar eu sa-mi pastrez calitatea de salariat la o terta firma, cu alta ... (vezi toată discuția)
Angajare fara calificare monikaalexe monikaalexe Buna ziua, vreau sa va intreb daca pot angaja o persoana in functia de ospatar/chelner (cod cor 513102) fara a avea calificare? (vezi toată discuția)