Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Informare DIICOT despre furtisaguri, venituri ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Informare DIICOT despre furtisaguri, venituri necuvenite, spalare de bani, evaziune

Cum poate fi adusa in atentia DIICOT o persoana certata cu legea, care in prezent este executata silit pentru milioanele de euro insusite nelegal si cu toate acestea dupa eliberarea din inchisoare continua sa castige sute de mii de euro prin contracte ilegale cu "produse ecologice". Nu as dori sa imi mentionez numele deoarece sunt extrem de periculosi cei din clan. Mi se pare nedrept ca niste analfabeti,fara a jigni dar acesta e adevarul, implicati politic in mizerii sa sfideze oamenii de bun simt si sa isi cumpere case si masini fara pic de sudoare. Eu cred ca noi, ca opinie publica trebuie sa luam masuri pentru distrugerea acestor sarlatani care in viata lor nu au castigat un leu cinstit.
Face-ti un denunt la Parchetul de pe langa Tribunalul Curtii de Apel din zona dvs.
Precizati detaliile si toate indiciile , martori , etc .