Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Problema succesiunii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Problema succesiunii

Buna ziua,

Am o problema legata de succesiune la care am nevoie de ajutorul vostru. Noi suntem 7 frati, tatal nostru a murit acum 10 ani, iar mama acum o luna. Doi dintre frartii mei nu vor sa participe la succesiune. Cum se poate proceda in acest caz? Este posibil sa se faca succesiunea fara acordul tuturor fratilor?
Va multumesc anticipat!
Puteti dezbate succesiunea iin instanta in cazul in care exista neintelegere intre comostenitori.