avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Problema succesiunii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Problema succesiunii

Buna ziua,

Am o problema legata de succesiune la care am nevoie de ajutorul vostru. Noi suntem 7 frati, tatal nostru a murit acum 10 ani, iar mama acum o luna. Doi dintre frartii mei nu vor sa participe la succesiune. Cum se poate proceda in acest caz? Este posibil sa se faca succesiunea fara acordul tuturor fratilor?
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 19:31, 20 Octombrie 2013
Puteti dezbate succesiunea iin instanta in cazul in care exista neintelegere intre comostenitori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire az14 az14 Buna seara am o mare rugaminte sa ma lamuriti daca se poate Parintii mei in perioada casatoriei lor au achizitionat un apartament, dar mama mea a ... (vezi toată discuția)
Succesiune dreptatesiadevar dreptatesiadevar Ce trebuie facut? tatal meu a murit , mama traieste suntem patru frati, fratele mai mare a intrat in curte si a construit o casa fara ... (vezi toată discuția)
Succesiune Clara35 Clara35 Tatal meu a murit, este mama in casa cu fratii mei! Am primit in posta plicuri pt fiecare copil si mama inclusiv sa facem succesiunea, e obligatoriu sa facem ... (vezi toată discuția)