avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1993 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul contributie sanatate din oficiu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul contributie sanatate din oficiu

Buna ziua !
Am primit de la casa de asigurari de sanatate o scrisoare prin care mi se cere sa
le prezint decizia de impunere anuala pe anii 2010 si 2011, daca nu, spun ca vor face calcului contributiei din oficiu. Au dat termen 15 zile de cand am primit instiintarea. Eu sunt plecat din localitate, pentru instintare a semnat sotia.
Pe ce baza se face calculul din oficiu, nu pot sa ajung acasa mai repede de 2 luni.
Mentionez ca activez ca PFA.
Multumesc !
Ultima modificare: Luni, 21 Octombrie 2013
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: doru1962 , utilizator 15:31, 22 Octombrie 2013
Copiile dupa deciziile de impunere cerute le poate duce si altcineva din familie, chiar daca dumneavoastra nu sunteti in localitate.
Ultima modificare: Luni, 21 Octombrie 2013
george-neagu, moderator
Multumesc! Dar daca tot a venit ..discutia . Pe ce baza se face calculul din oficiu ?
,,din burta " ?

Cu stima

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Instiintare cas Diana_90 Diana_90 Am primit de curand o instiintare de la cnas care suna in felul urmator: \\"In conformitate cu art.215 alin (3) din Legea nr.95/2006 privind reforma in ... (vezi toată discuția)
Anulare obligatii cas, pfa andreeafor andreeafor Buna ziua, Sunt PFA-inregistrat din octombrie 2012. Pe baza deciziei de impunere pentru plati anticipate, am achitat Cass-ul si impozitul pe venit. Pentru ca ... (vezi toată discuția)
Cass pentru pfa hmcs2004 hmcs2004 Am un PFA pentru activitati economice Am depus pentru anul 2013, Declaratia 200 si pentru acest an, Declaratia 220 Fiscul a trimis decizie de impunere doar ... (vezi toată discuția)