Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul contributie sanatate din oficiu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul contributie sanatate din oficiu

Buna ziua !
Am primit de la casa de asigurari de sanatate o scrisoare prin care mi se cere sa
le prezint decizia de impunere anuala pe anii 2010 si 2011, daca nu, spun ca vor face calcului contributiei din oficiu. Au dat termen 15 zile de cand am primit instiintarea. Eu sunt plecat din localitate, pentru instintare a semnat sotia.
Pe ce baza se face calculul din oficiu, nu pot sa ajung acasa mai repede de 2 luni.
Mentionez ca activez ca PFA.
Multumesc !
george-neagu, moderator
Copiile dupa deciziile de impunere cerute le poate duce si altcineva din familie, chiar daca dumneavoastra nu sunteti in localitate.
george-neagu, moderator
Multumesc! Dar daca tot a venit ..discutia . Pe ce baza se face calculul din oficiu ?
,,din burta " ?

Cu stima