Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Problema taxa scolarizare Carol Davila -
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Problema taxa scolarizare Carol Davila -

Sunt anul 6 la Facultatea de Medicina Dentara din Bucuresti si am fost informat de contabilitatea facultatii ca nu imi gasesc dovata de plata pentru anul 2.

Doamna de la contabilitate mi-a zis ca trebuie sa platesc de urgenta daca vreau sa fiu inscris in anul 6. O alta problema este ca nu mai am chitantele.

Care este calea legata ca problema mea sa fie rezolvata? Presupun ca undeva sunt inregistrari in contabilitate cu platile facute de mine.

Multumesc
dreptul la actiune in cazul obligatiei de plata a unei sume debani se prescrie in 3 ani. asta daca nu aveti precizat un alt termen in contractul semnat cu universitatea.teoretic, nu prea au ce sa faca impotriva dvs. daca refuza sa va inscrie in anul 6 este un comportament abuziv.