Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Decontare transport personal didactic auxiliar ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Decontare transport personal didactic auxiliar invatamant

Va rog sa ma ajutati prin raspunsul la intrebarea urmatoare, conform Art. 276 din Legea 1/2011 a Educatiei Nationale, personalul didactic auxiliar beneficiaza de transport la locul de munca da sau nu? Deoarece nu primesc transportul de la unitate din 2011, motivand faptul ca acel articol se refera doar la cadrele didactice nu si personal didactic auxiliar.
Va multumesc.
pai persoanalul didactic este format din didactic de predare si didactic auxiliar asa ca nu inteleg de ce nu mai deconteaza, au interpretat legea cum le-a convenit. Si eu sunt secretara de scoala si mi se deconteaza naveta
Asa au interpretat la Galati com Tudor Vladimirescu nu deconteaza, d-voastra de unde sunte-ti?
judetul Cluj