Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... vizitare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

vizitare minor

Buna ziua. Doresc sa ma ajutati..nu stiu ce sa fac si unde sa merg. Am divortat decomun acord...am fost de acord ca copilul sa fie incredintat mamei dar avem custodie comuna asupra cresterii si educari copilului. Am dreptul de a vizita copilul prin hotarare jdecatoreasca doua weekenduri pe luna...de sambata pana duminica la domiciliul meu. Problema este ca locuim in strainatate in acelasi oras..si nu imi pot vedea copilul din cauza ca fosta mea sotie a dus copilul in romania si la lasat cu mama ei. Ce ar trebui sa fac? Va multumesc
Si domiciliul dvs unde e ? Unde era cand v-ati judecat ?
Unde a fost stabilita locuinta minorului prin hotarare? La mama sau este specificata o anume adresa? Mama unde are domiciliul legal?
o noua actiune in Romania ( domiciliul copilului)