Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nerespectarea programului de vizita minor de catre ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nerespectarea programului de vizita minor de catre mama custodiana

buna ziua. sunt divortat de aproape un an...locuim in strainatate. incredintarea minorului a fost data mamei. eu am dreptul la vizita si de a lua minorul la locuinta mea 2 weekenduri pe luna,dar din decembrie minorul a fost dus de catre mama in romania la bunici. fosta mea sotie nu raspunde la telefon de cateva luni bune...legatura cu minorul o am doar prin telefon cu numar de romania. ce trebuie sa fac sa respecte hotararea judecatoreasca?...sa pot fi alaturi de copilul meu. va multumesc.
Mergeti la un executor judecatoresc si puneti hotararea in executare silita.
Unde ati divortat, la noi in Romania sau acolo unde sunteti ?
Cand ati divortat locuiati in strainatate ? Aveti prin hotarare dreptul sa luati copilul la locuinta dvs unde ?