avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Comisioane banci
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Comisioane banci

este legal ca o banca sa iti ceara un comision ca sa fi introdus intr-o anumita baza de date?
Cel mai recent răspuns: Adrian Ariton , Consultant credite si finantari 14:28, 29 Octombrie 2013
De regula orice serviciu are un cost. Iar la banca acest lucru se transpune in comision.
De obicei bancile iau comisioane pe analize de dosar , inchidere/deschidere conturi , etc. Sa apari pur si simplu intr-o baza de date este foarte improbabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comisioane cristinutz09 cristinutz09 Buna seara, si imi cer scuze de deranj, apelez la dumneavoastra, neobisnuit cu astfel de situatii, caut un pic de ajutor. Mentionez ca am doua carduri la o ... (vezi toată discuția)
Comisioane bancare restante ANCA2002 ANCA2002 Am aflat cu stupoare ca firma mea are de plata la banca 2.800 RON COMISIOANE RESTANTE. Firma in 2002 a deschis niste conturi colectoare pentru punctele de ... (vezi toată discuția)
Inchidere cont bancarfara notificare MarianaB072 MarianaB072 Constat azi ca al meu cont bancar a fost inchis de catre banca deoarece nu a mai avut activitate timp de 4 luni ... Nu a fost arhivat sau suspendat temporar ... (vezi toată discuția)