Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Semnificatia Legii 333 / 2003 republicata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Semnificatia Legii 333 / 2003 republicata

Conform legii 333 din 2003 republicata , articolul 3 pct. 3 , cate elemente de siguranta a societatii trebuie sa am : toate sau unul din ele ?
ART. 3 / PCT. 3
La unitatile unde nu este posibila realizarea unui sistem
de paza organizat, conducatorii acestora sunt obligati sa execute
împrejmuiri, grilaje, obloane, încuietori sigure, iluminat de
securitate, sisteme de alarma sau alte asemenea mijloace necesare
asigurarii pazei si integritatii bunurilor.
.....................................................................................................................
Mentionez pe aceasta cale ca unitatea comerciala functioneaza la parterul casei prevazuta cu usa termopan cu yala, iar curtea este ingradita gard si poarta metalica pe care o incui noaptea cu lantul.
Multumesc anticipat !
Daca aveti casa de marcat sunteti obligat sa aveti instalat sistem antiefractie si/sau sistem supraveghere video de catre o firma licentiata in acest sens de Politie.
In lege nu scrie ca , daca am casa de marcat, sunt obligat sa am x lucruri. In legea fiscalitatii da. Nu poti avea o unitate comerciala fara casa de marcat. Dar nu are nici-o treaba legea 333 cu casele de marcat. Nu scrie nicaieri. Va rog sa va documentati inainte de a scrie. Legea mai sus mentionata vizeaza paza bunurilor. O fi casa de marcat un bun valoric , dar alt lucru in afara de a se juca cu ea nu are. Nu se poate vinde/imprumuta nicaieri. Asadar, alte opinii ?