Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare creante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare creante

Am introdus cerere de emitere a somatiei de plata, instanta mi-a acordat castig de cauza numai in privinta creantei , nu si a penalitatilor, as putea introduce o alta actiune numai in ceea ce priveste dobanzile sau penalitatile?
Multumesc si astept raspuns.
incercati sa formulati o cerere completatoare, iar daca s-a judecat deja, atunci trebuie o alta actiune.
MYRA CIMPEAN , Avocat
Eu zic ca in acest caz ar trebui facuta o actiune in pretentii intemeiata pe dreptul comun, asta daca penalitatile au fost cerute si nu s-au acordat prin actiunea de somatie de plata.