Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cerere pentru nulitatea actului de casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cerere pentru nulitatea actului de casatorie

buna ziua, as dori sa stiu cum se formuleaza o cerere pentru anularea unei casatorii in care au fost incalcate dispozitiile prevazute la art 271 respectiv 273. in urma casatoriei nu au rezultat copii. va multumesc
Sa intelegem ca ati fost obligata sa va casatoriti?
trebuie sa fac o ”cerere fictiva”si nu stiu cum sa o formulez. si motivele care le am ales se regasesc la 271 respectiv 273. Dar aceste incalcari nu sunt adresate mie. si stiu ca ma puteti ajuta :D pentru ca nu am nicio o idee cum ar trebui sa sune o astfel de cerere
oanamustatea, utilizator