Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren in folosinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren in folosinta

Buna ziua,statul poate da un teren in folosinta pe perioada existentei constructii unei persoane,dar sa vanda terenul altei persoane?
Vanzarea se face impreuna cu folosinta in favoarea persoanei cu drept de superficie, existenta la data vanzarii.Dreptul de superficie poate fi "indemnizat" de catre noul proprietar.