avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Solicitare draft adeverinta eliberata de angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Solicitare draft adeverinta eliberata de angajator

Buna seara
Avem un fost salariat care solicita adeverinta care sa cuprinda stagiu;l de cotizare ptr pensionarea anticipata .
Am cautat si nu am reusit sa gasesc , ma poate ajuta cineva cu un draft ? va rog frumos, multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:21, 1 Noiembrie 2013
Stagiu de cotizare il puteti solicita de la Casa de pensii.

Angajatorul va poate elibera numai adeverinte de vechime, adeverinte cu sporurile acordate sau daca ati lucrat in conditii deosebite/speciale de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stagiu cotizare anymaryh anymaryh Buna seara! Va rog, ma puteti ajuta cu un model de formular stagiu de cotizare (ce ar trebui sa cuprinda acest fomular) eliberat de angajator, pentru a-i ... (vezi toată discuția)
Despre vechimea neintrerupta in munca? 44axa 44axa Buna seara , Sunt la pensie de invaliditate gr.III . Pentru recalcularea acesteia dupa vechime ,am inceput sa fac cereri la locurile de munca unde am ... (vezi toată discuția)
Pensionare nicoleta-luiza nicoleta-luiza Am 2 angajate: una este nascuta in 1955, cealalta in 1951. Vor sa stie cand pot iesi la pensie si ce acte le trebuie pentru a-si face dosarul de pensionare. ... (vezi toată discuția)