Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Solicitare draft adeverinta eliberata de angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Solicitare draft adeverinta eliberata de angajator

Buna seara
Avem un fost salariat care solicita adeverinta care sa cuprinda stagiu;l de cotizare ptr pensionarea anticipata .
Am cautat si nu am reusit sa gasesc , ma poate ajuta cineva cu un draft ? va rog frumos, multumesc
Stagiu de cotizare il puteti solicita de la Casa de pensii.

Angajatorul va poate elibera numai adeverinte de vechime, adeverinte cu sporurile acordate sau daca ati lucrat in conditii deosebite/speciale de munca.