Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Mi-am dat demisia din functia de administrator si inca ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Mi-am dat demisia din functia de administrator si inca nu am fost inlocuita.

buna ziua as dori si eu sa stiu ce exista de facut daca mi-am dat demisia din functia de administrator anul trecut in vara si nici pana acum nu am fost inlocuita la registrul comertului inca apar ca administrator la societatea respectiva.ce pot sa fac ?am inteles ca trebuie sa trimit o cerere facuta catre registrul comertului insotita de demisia mea,cu confirmare de primire.este adevarat?stie cineva?va multumesc
Da, trebuie neaparat sa anuntati deoarece puteti raspunde fata de terti si daca s -au facut smecherii puteti raspunde...
deci trebuie sa trimit la registrul comertului cererea de demisie insotita de cerere catre registru?