avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce trebuie sa fac pentru a putea inmatricula masina pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce trebuie sa fac pentru a putea inmatricula masina pe numele meu?

buna seara!
in urma divortului si partajului la notar am obtinut o masina care este pe numele fostului sot.ce trebuie sa fac sa o inmatriculez pe numele meu?ce acte imi trebuie?trebuie sa merg la rar chiar daca in aprilie 2013 am facut rar-ul?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:33, 5 Noiembrie 2013
Avand in vedere ca urmeaza sa se schimbe proprietarul auto,este necesar sa parcurgeti procedura prin RAR
Ulterior va adresati la SPR inmatriculari auto

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto carmen.elena84 carmen.elena84 Tatal meu a decedat in luna aprilie. Am facut taxa de succesiune cu mama in luna iunie. Tata si mama aveau doua masini, dintre care una utilizata de mine, ... (vezi toată discuția)
Probleme dupa divort Alla71 Alla71 Buna ziua,doresc sa stiu ce as putea sa fac sa il fortez cumva pe fostul meu sot sa schimbe numele meu din talonul masinii,masina pe care si-a insusit-o dupa ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autovehicul radiat MYK272est MYK272est Buna ziua! As dori sa stiu daca se mai poate inmatricula o masina odata ce a fost radiata? Masina a fost cumparata din Spania de catre mine, iar in Octombrie ... (vezi toată discuția)