Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce trebuie sa fac pentru a putea inmatricula masina pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce trebuie sa fac pentru a putea inmatricula masina pe numele meu?

buna seara!
in urma divortului si partajului la notar am obtinut o masina care este pe numele fostului sot.ce trebuie sa fac sa o inmatriculez pe numele meu?ce acte imi trebuie?trebuie sa merg la rar chiar daca in aprilie 2013 am facut rar-ul?
Avand in vedere ca urmeaza sa se schimbe proprietarul auto,este necesar sa parcurgeti procedura prin RAR
Ulterior va adresati la SPR inmatriculari auto