Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Executor judecatoresc sau plangere penala?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Executor judecatoresc sau plangere penala?

Am avut un proces pentru modificare titlu de proprietate, in sensul de a se schimba 2 terenuri intre ele, pentru ca erau mentionate gresit in actul de proprietate (erau mentionati gresit vecinii) Am castigat si acum fratele meu nu vrea sa plece de pe terenul meu si sa se duca pe terenul lui, asa cum s-a stabilit. Ce pot sa fac in continuare? Sa merg la un executor judecatoresc cu hotararea asta definitiva sau sa-i fac plangere pentru tulburare de posesie? Executorul ce ar putea sa faca? Doar sa-l instiinteze ca trebuie sa lase terenul sa nu-l mai foloseasca si atat?
Daca detineti hotarare judecatoreasca definitiva,apelati la serviciile unui executor judecatoresc responsabil domiciliului fratelui dvs
Executor de unde e situat terenul. NU e tulburare de posesie.
Stimat forumist,

Executor, clar. Poate ar trebui notificat inițial fratele și despre suportarea cheltuielilor de executare, precum și de eventuale pretenții pe care le-ați putea avea datorate lipsei de folosință a terenului.

Cu stimă.
Multumesc!