Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... localizare prin telefonul mobil
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

localizare prin telefonul mobil

As avea si eu nevoie de ajutor in ceea ce priveste localizarea unei persoane prin senmalul telefonului mobil?Are cineva un raspuns? Stiu ca este posibil prin google dar nu si pentru Romania....aveti ideee daca se poate realiza si pentru retelele din Romania?
Cred ca o sa mai treaca putina vreme pana cand Google o sa ofere serviciul in cauza si pentru Romania. Astazi, harta Romaniei din Google Maps e destul de saracuta, astfel incat o eventuala localizare ar fi oarecum greu de realizati. Cred ca va puteti inscrie pe pagina serviciului google sa va informeze in momentul in care isi extind facilitatile oferite.
[ link extern ]
Alin Popescu, administrator