avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... dizolvare radiere voluntara
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

dizolvare radiere voluntara

Buna seara,
exista un termen pentru a radia un SRL la Reg.Com.(etapa a II a)?
S-a parcurs prima etapa, au curs cele 30 de zile si vreau sa stiu daca exista un termen limita pentru etapa a II a ( radierea).
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: PERESCU ANDREEA , Consilier juridic 00:09, 14 Noiembrie 2013
Art. 237 alin. 7-8 din Legea societatilor nr. 31/1990 prevede un termen de 3 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numire lichidator la cererea dgfp? andrei g. andrei g. Am un SRL aflat in dizolvare pt nedepunerea bilantului anual,au trecut aproape 7 luni de la publicarea in MO a hotararii de dizolvare...in ce calitate ... (vezi toată discuția)
Radierea unai firme ofeliadaniel ofeliadaniel Buna ziua! Am o firma care are activitatea suspendata si acum in iunie imi expira termenul de suspendare. Vreau sa o radiez, dar nu stiu cat sunt costurile ... (vezi toată discuția)
Hotarare de lichidare judiciara ADELA STROE ADELA STROE o societate are o datorie fata de mine si vreau sa o dau in judecata insa pe site-ul registrului comertului apare \"este mentionata o hotarare de dizolvare ... (vezi toată discuția)