Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... dizolvare radiere voluntara
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

dizolvare radiere voluntara

Buna seara,
exista un termen pentru a radia un SRL la Reg.Com.(etapa a II a)?
S-a parcurs prima etapa, au curs cele 30 de zile si vreau sa stiu daca exista un termen limita pentru etapa a II a ( radierea).
Va multumesc.
Art. 237 alin. 7-8 din Legea societatilor nr. 31/1990 prevede un termen de 3 luni.