avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Procedura cerere de reexaminare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Procedura cerere de reexaminare

La solutionarea unei cereri de reexaminare la camera de consiliu este necesara si prezenta persoanei care a depus cererea?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 22:29, 5 Noiembrie 2013
Cererea de reexaminare prevăzută la art. 200 Cod procedură civilă se judecă cu citarea reclamantului, adică a persoanei care a depus-o.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa timbru Dianaenacheapostol Dianaenacheapostol Buna ziua. Am depus dosarul de divort la judecatorie, iar taxa de timbru mi-a fost calculata eronat (aproape dubla). Ce se mai poate face pt ca bani pt plata ... (vezi toată discuția)
Chemare in judecata OlDumitra OlDumitra Intr-un proces civil cu institutia. Nu o pot aduce la judecata dupa ce mi-au fost incalcate grav drepturile, conform contractului de munca. Nu o pot aduce ... (vezi toată discuția)
Ce înseamnă anulare cerere ContSters440570 ContSters440570 Tip solutie: Anulează cererea Solutia pe scurt: Anulează cererea. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în ... (vezi toată discuția)