Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce trebuie sa fac cu casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce trebuie sa fac cu casa de marcat

buna ziua ,am o firma ii , cu un punct de lucru recent deschis dar nu merge magazinul, in care am casa de marcat .Vreau sa inchid punctul de lucru insa nu pot inchide firma de tot pentru ca are datorii...Ce trebuie sa fac cu casa de marcat daca eu nu mai am magazin ,inchid punctul de lucru ,..Mentionez ca punctul de lucru e deschis doar de 15 zile si vreau sa inchid si implicit si casa de marcat.Multumesc

Va trebui sa efectuati demersurile pentru predarea memoriei fiscala a casei de marcat catre finante. Casa de marcat o veti pastra sau o veti vinde (la alegerea Dvs. )