avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Distribuire pret creditor ipotecar
Discuție deschisă în Executare silită

Distribuire pret creditor ipotecar

buna ziua!!!!as dori sa stiu daca s-a inceput executarea la un BEJ, si dupa un timp s a suspendat pt a se rezolva partajul debitorilor,iar acum a fost preluat de un alt birou judecatoresc ,se modifica gradul creantei?!!.....daca nu sunt prezent la licitatie si s a vandut imobilul ,mi se repartizeaza intreaga suma avand ipoteca de gradul 1?
Cel mai recent răspuns: chris31 , utilizator 10:06, 7 Noiembrie 2013
Ca si creditor ipotecar aveti prioritate fata de orice alt creditor. mai intai primiti dvs banii, apoi ceilalti.
multumesc!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rog raspuns maiami maiami Daca un bun ipotecat ajunge la recuperatori ei il pot vinde cu cat vor ? (vezi toată discuția)
Ipoteca bancii pe 15 ani si...alti creditori Irina S. Irina S. Daca exista un imobil ipotecat de catre banca, pe o perioada de 15 ani dar intre timp apar alti creditori chirografi, ce se intampla cu bunurile ipotecata in ... (vezi toată discuția)
Intabulare imobil adjudecat la licitatie ScarfaceX ScarfaceX Buna Am achizitionat prin licitatie publica un imobil. Toate bune si frumoase pana am ajuns la intabularea acestuia. Mi s-a cerut un document justificativ ... (vezi toată discuția)