Forum Discuţii juridice Executare silită Distribuire pret creditor ipotecar
Discuție deschisă în Executare silită

Distribuire pret creditor ipotecar

buna ziua!!!!as dori sa stiu daca s-a inceput executarea la un BEJ, si dupa un timp s a suspendat pt a se rezolva partajul debitorilor,iar acum a fost preluat de un alt birou judecatoresc ,se modifica gradul creantei?!!.....daca nu sunt prezent la licitatie si s a vandut imobilul ,mi se repartizeaza intreaga suma avand ipoteca de gradul 1?
Ca si creditor ipotecar aveti prioritate fata de orice alt creditor. mai intai primiti dvs banii, apoi ceilalti.
multumesc!!