Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PFA si indemnizatia de crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PFA si indemnizatia de crestere copil

Buna ziua,

As dori sa aflu daca infiintand un PFA in luna mai 2009 si estimand profitu la o suma oarecare la care platesc impozitul si CAS , iar in luna februarie anul viitor se naste cel mic, mama beneficiaza la calculul indemnizatie de crestere copil de venitul din PFA chiar daca este mai putin de 1 an ? Mentionez ca este si angajata cu carte de munca de peste 1 an.
dreptu, utilizator
Ca si venit PFA se ia in calcul venitul estimat pe ultimele 12 luni, venitul realizat sau venitul pentru care s-a platit impozit ?