Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Cum se afla valoarea de nou pentru o masina veche?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Cum se afla valoarea de nou pentru o masina veche?

Buna ziua. Am avut un accident cu masina mea, un Mercedes E320 din 1993.Vinovat a fost un vw passat si am deschis dosar de dauna pe RCA.Pt a se calcula valoarea masinii mele la momentul accidentului este nevoie de valoarea ei de noua, dar in toate cataloagele se gasesc doar preturi incepand cu anul 1995, si cu urmatorul model de E class ( w210), al meu numindu-se w124.
Cum se procedeaza in acest caz?Se asimileaza valoarea unui E320 modelul urmator celui al meu?
Va multumesc!
Da. Chiar daca cei de la asigurari vor avea de comentat. Le aratati normele dupa care ar trebui sa lucreze.
Atentie ca pretul sa fie cu absolut tot inclus, nu valoare de Germania.