Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... PFA abilitat in domeniul SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

PFA abilitat in domeniul SSM

Ma intereseaza daca se poate sa obtin abilitarea in domeniul SSM doar pe baza unei adeverinte sau a fisei postului. Am vechime de 4 ani in domeniul SSM dar pe cartea mea de munca scrie altceva, ca inspector ssm am fost numita ulterior dar in cartea de munca nu mi s-a trecut (asta o faceam pe langa meseria mea de baza) Am vre-o sansa ca peste un an sa-mi pot deschide PFA atestat de ITM
Acum e suficienta adeverinta. Se preconizeaza ca de la anul abilitarea sa se faca centralizat prin Inspectia Muncii. Ramane de vazut daca atunci vor ramane aceleasi conditii dar se pare ca in plus se va sustine si un examen scris de catre viitorul sef al serviciului extern