Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare

Buna ziua,
De curand am fost sunat de un angajator , in urma unui interviu , de a-mi prezenta si semna oferta salariala .
Pentru a semna contractul de munca , pe langa documentele de studii , ci , cazier , etc , mi-a cerut si adeverinta de vechime si nota de lichidare de la fostul angajator .Poate sa fie o piedica asta , adica sa-l determine pe angajator sa nu mai ma angajeze , daca pe adeverinta de vechime si pe nota de lichidare apare " incetat contractul conf.art.61, lit. a) din Codul Muncii"? Ce sa fac ?

Va multumesc frumos
Piedica poate fi mentalitatea acelui angajator in situatia in care vede modul cum a incetat fostul raport de munca.