Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Despre obiectul secundar de activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Despre obiectul secundar de activitate

Buna ziua,
Detin un SRL care are obiectul de activitate principal Transportul de marfa. As dori sa folosesc unul dintre obiectele de activitate secundare (comert, fara punct de lucru). Pt acest lucru este nevoie de vreun demers anume sau imi pot incepe activitatea?
trebuie autorizat la ORC obiectul de activitate si se poate porni activitatea, dar trebuie avut grija ca nu cumva noul obiect de activitate sa atraga dupa sine si alte autorizatii.
in principiu cei de la ORC ar trebui sa stie
Multumesc!