Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxa autorizatie functionare primarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxa autorizatie functionare primarie

buna ziua,

stie cineva ce lege/autoritate reglementeaza taxa autorizatie de functionare de la primarie? modul de calcul si daca sunt exceptii de la aceasta taxa, bineinteles stiind ca anumite coduri caen sunt obligate la plata acestor taxe si bineinteles stiind ca aceasta taxa se aplica aleatoriu ... sau se omite .... sau pur si simplu se colecteaza numai de la tampiti??? :angry:

multumesc f mult
Codul fiscal, art 268 :
[ link extern ]
Normele metodologice :
[ link extern ]