Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu firma, acceptul vecinilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu firma, acceptul vecinilor

Buna seara!

As dori sa inchiriez locuinta unei firme dar nu pot din cauza vecinilor ce nu vor sa isi dea acceptul (stau intr-un imobil cu 4 apartamente luat pe L112 dar am intrare separata, curtea fiind comuna). Intrebare: daca imi iau numar postal separat mai am nevoie de acceptul vecinilor pt. inchiriere spatiu pentru sediul firmei?
Multumesc.
Daca aveti perete comun cu acei vecini, aveti in continuare nevoie de acordul lor.
Dar va fi doar sediu social, cu spatii de birouri, sa veti activa si anumite domenii acolo?