avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1995 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu firma, acceptul vecinilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu firma, acceptul vecinilor

Buna seara!

As dori sa inchiriez locuinta unei firme dar nu pot din cauza vecinilor ce nu vor sa isi dea acceptul (stau intr-un imobil cu 4 apartamente luat pe L112 dar am intrare separata, curtea fiind comuna). Intrebare: daca imi iau numar postal separat mai am nevoie de acceptul vecinilor pt. inchiriere spatiu pentru sediul firmei?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Ecoweb Platform SRL , Contabil 22:16, 13 Noiembrie 2013
Daca aveti perete comun cu acei vecini, aveti in continuare nevoie de acordul lor.
Dar va fi doar sediu social, cu spatii de birouri, sa veti activa si anumite domenii acolo?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchiriere spatiu, curte comuna, 2 proprietari luxa.roman luxa.roman Buna ziua; Suntem 2 proprietari in curte (curtea fiind COMUNA), unul dintre proprietari vrea sa-si inchirieze partea lui de casa (partea dinspre strada) unei ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinatie locuinta in spatiu comercial ContSters64816 ContSters64816 Buna ziua, Detin in proprietate un spatiu locativ care se preteaza pentru inchiriere ca si spatiu comercial.Pentru a schimba destinatia imobilului din spatiu ... (vezi toată discuția)
Inchiriere apartament Narcis Alexandru Narcis Alexandru Detin 2 apartamente la parterul unui bloc pe care vreau sa le inchiriez la diverse societati (contabilitate, servicii, avocati, etc). Intrebarea mea este daca ... (vezi toată discuția)