Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inmatriculare auto

Am cumparat o masina a carei taxa a fost recuperata de fostul proprietar, am vreo solutie sa transcriu masina fara a plati taxa? Din "auzite" se spune ca DA, dar caz concret nu stiu , si nu stiu care ar fi pasii de urmat .
Va multumesc !
Dvs nu aveti posibilitatea ,deoarece actiunea si hotararea au fost promovata si pronuntata in favoarea proprietarului de la momentul adresarii actiunii catre instanta,respectiv a vanzatorului auto
nu cred ca aveti posibilitatea sa o inmatriculati fara taxa.