Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Practicant de arte martiale...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Practicant de arte martiale...

Buna ziua,

L-am batut pe unul... la o criza de nervi (el m-a provocat intr-un bar...)

Daca fac arte martiale, box, lupte libere se considera ca si cum as fi avut arma alba la mine? Este circumstanta agravanta sau ce, cum?

Am inteles ca e bai daca stiu sa ma bat...:((
Eu n-am zis ca ar fi intelept sa-l minta pe judecator, dar intre "neintelept" si "fapta penala" este o mica mare diferenta.

De ex. daca Ionica a furat ceva si il minte pe judecator ca n-a furat si se descopera ca a mintit este condamnat pentru furt, nu pentru minciuna.
tgeorgescu, utilizator